2016-09-12

Parafia

Msze Święte w niedzielę: 7.30; 11.00 oraz o godzinie 9.00 w kaplicy na Falsztynie. Całodobowa transmisja internetowa : 

https://www.youtube.com/watch?v=_Br58gQ_4x0

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

14 Niedziela Zwykła – 03.07.2022 r.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. uklękniemy na chwilę adoracji przed Najświętszym Sakramentem. Dziś również zmiana tajemnic różańcowych.

W kancelarii parafialnej możemy zapisać się do księgi bractwa szkaplerza świętego i możemy również sprawdzić, czy w przeszłości byliśmy zapisani do księgi szkaplerznej.

Nadal trwają prace przygotowawcze do remontu konstrukcji dachowej nad naszą karmelitańską kaplicą. Przygotowywana jest dokumentacja techniczna w celu uzyskania odpowiednich pozwoleń budowlanych, konserwatorskich oraz pozwoleń z Urzędu Ochrony Zabytków. Wszyscy mamy nadzieję, że uda się pokonać wszelkie trudności i jeszcze przed zimą wymienić konstrukcję dachową nad naszą piękną zabytkową kaplicą.

W dniach od 23 do 31 lipca odbędzie się 41 Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę do tronu Matki Bożej Częstochowskiej. Zapisy do grupy nowotarskiej w parafii NSPJ w Nowym Targu osobiście lub przez stronę internetową parafii NSPJ w zakładce „pielgrzymki”. Serdecznie zachęcamy zwłaszcza młodych do wzięcia udziału w tym niesamowitym przeżyciu, jakim jest czas pielgrzymowania do Królowej Polski. Bliższe informacje na plakacie w babińcu naszego kościoła.

13 lipca czyli w następną środę będzie zorganizowana zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na parkingu przy plebani. Przychody z akcji wspierają polskich misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz pomagają naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie:  Ukrainie, Białorusi czy Kazachstanie. Zużyte elektrośmieci należy przywieść w dniu zbiórki do godz. 9 00

Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek – rocznica poświecenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

Środa – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

Piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

Falsztyn:

Niedziela – 10.07.2022 r godz. 9 00 + Anna Dudas – 2 rocznica śmierci

 

 

INTENCJE MSZY ŚW. 04.07 – 10.07.2022 r.

Poniedziałek 4 lipca –  19 00  Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Aleksandry z prośbą o błogosławieństwo Boże w dorosłym życiu

Wtorek 5 lipca  – 7 00 +  Jan Sołtys – 3 rocznica śmierci

Środa 6 lipca –  19 00    O łaskę powołania do kapłaństwa lub zakonu z naszej wspólnoty parafialnej

O łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej Szkaplerznej dla pewnej rodziny

+ Elżbieta i Paweł Organiściak i zmarli z rodziny, + Maria Findura – 7 dzień po śmierci, + Henryk Milaniak, + Helena i Jan Brynczka, + Dominika Milaniak, + Helena Prelich, + Józefa Brynczka, + Józef Stefaniak,
+ Zofia Myśliwiec, + Józef Tomaszkowicz, + Małgorzata Knap,
+ Małgorzata Milaniak, + Maria Iglar, + Zofia Markowicz, + Anna Krzysiaczek

 Czwartek 7 lipca – 7 00 + Karol Kasperski

Piątek 8 lipca – 19 00  + Zofia i Jan Subiszak i ich rodzice

Sobota 9 lipca – 19 00 + Jan Myśliwiec, + Józef Jurgowski

 Niedziela – 10.07.2022 r.

7 30 + Karol i Maria Jurkowscy córka Józefa; + Edward Sołtys

11 00 Za Parafian

           

Ks. proboszcz od poniedziałku do środy odprawia Msze św. pogrzebowe za śp. Marię Stanek, a od czwartku do soboty za śp. Marię Szyszkę.

 

 

Page generated in 0,389 seconds. Stats plugin by www.blog.ca