Frydman i jego problemy

W sobotę 4 marca w remizie OSP odbyło się zebranie wiejskie, na którym gościł wójt gminy Jakub Jamróz. Przybyli mieszkańcy mieli możliwość dyskusji o wszystkich sprawach związanych z lokalną społecznością. Sołtys Józef Barnasz zdał sprawozdanie z działalności w roku ubiegłym (m.in. lista osób, które otrzymały żwir z tzw. „puli sołeckiej”) oraz przedstawił plan na bieżący rok.

Wójt w obszernym wystąpieniu informował o inwestycjach i wydatkach w poszczególnych miejscowościach w roku 2016, planach w roku 2017 (m.in. dokończenie ulicy Słonecznej) oraz odpowiadał na pytania zebranych. Dyskutowano m.in. o znalezieniu pomieszczenia na kolejny oddział przedszkolny, problemach z dojazdem Pod Przylasek, oznaczeniach drogowych w centrum miejscowości, budowie ścieżki rowerowej, budowie kanalizacji na ulicy Szkolnej, usuwaniu azbestu. Padły również pytania o termin rozstrzygnięcia projektów dofinansowania kotłów na ekogroszek i pelet.

Cieszy fakt, że wymiana poglądów na sprawy wiejskie miała charakter merytoryczny i przebiegała w kulturalnej atmosferze, przytaczane argumenty były rzeczowe, a wypowiedzi nie miały na celu obrażanie adwersarza. Niestety, największym minusem okazała się frekwencja, w zebraniu uczestniczyło nieco ponad 40 osób.

Page generated in 0,246 seconds. Stats plugin by www.blog.ca