Triathlon i festyn, czyli kolejna udana impreza we Frydmanie

W niedzielę 25 czerwca  odbyła się VIII już edycja ogólnopolskich zawodów triathlonowych we Frydmanie organizowanych przez Fundację Frydman Triathlon.  132 zawodników z różnych stron Polski (m.in Kraków, Wrocław, Poznań, Rzeszów, Opole, Gliwice, Szczecin, Inowrocław, Łódź) wystartowało na dystansie olimpijskim i sprinterskim. Na dystansie olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu) wśród kobiet zwyciężyła Maria Hajnos Małecka z Szaflar, zaś wśród mężczyzn Sylwester Swat z Przeźmierowa pod Poznaniem.

Na dystansie sprinterskim, czyli połowę krótszym wśród kobiet najlepsza okazała się Maria Wojciechowska z Pszczyny, zaś wśród mężczyzn Andrzej Uhl z Krakowa. Film (autor Grzegorz Tynus)  Frydman triathlon  

Równocześnie Rada Rodziców kierowana przez Magdalenę Dudas zorganizowała festyn rodzinny w centrum miejscowości. Zwycięzcy zawodów odbierali zatem nagrody przy licznie zgromadzonej publiczności. Na tych, którzy pozostali na festynie czekały liczne atrakcje. Obok występujących artystów pojawili się również policjanci zachęcający do przestrzegania zasad  bezpieczeństwa w czasie wakacji zwłaszcza najmłodszych. Więcej policja we Frydmanie

Zabawa trwała do późnych godzin nocnych, tłumy tańczyły na „asfaltowym” parkiecie w samym centrum Frydmana i na „Ogródkach”.

Słowa uznania należą się grupie osób, które poświęcają swój  prywatny czas i bezinteresownie wkładają sporo wysiłku w przygotowanie i obsługę takich imprez, nierzadko wysłuchując na dodatek  malkontentów.

Page generated in 0,255 seconds. Stats plugin by www.blog.ca