„Pytasz mnie, co właściwie cię tu trzyma” – Andrzej Rosiewicz we Frydmanie

Jesienne koncerty we Frydmanie stały się już imprezą cykliczną. Tym razem w sobotę 4 listopada gościliśmy Andrzeja Rosiewicza. W sali teatralnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego artysta wykonał dwugodzinny koncert, na który złożyły się stare przeboje m.in.  „Pytasz mnie”, „Najwięcej witaminy” czy „Biały bal”. Jak co roku, wieczór przerodził się w spotkanie towarzyskie z godzinnym antraktem, w czasie którego przy domowym ciastku i regionalnych daniach można było spotkać znajomych z Łapsz Niżnych i Wyżnych, Niedzicy, Kacwina, Trybsza, Dursztyna, Waksmundu czy Nowego Targu. Taka forma spotkania nie byłaby możliwa bez pracy wielu osób. Maria Węgrzyn, Wanda Grudzień, Zofia Tynus,  Maria Blak, Małgorzata Milaniak, Agnieszka Łukasz, Anna Noworolska, Andrzej Bigos, Elżbieta Kawa i Katarzyna Tynus bezinteresownie włożyły sporo wysiłku i umiejętności w przygotowanie chętnie spożywanych smakowitości.

W przerwie nie zabrakło również amatorów wspólnego zdjęcia z Andrzejem Rosiewiczem, który chętnie pozował i  rozmawiał z wszystkimi zainteresowanymi, tworząc sympatyczną atmosferę. Po skończonym programie namówił obecnych na wykonanie regionalnych pieśni. Ośmieleni mieszkańcy Frydmana wykonali kilka spiskich pieśni. Piosenkarz w skupieniu ich wysłuchał, zwrócił uwagę na elementy nieznanego mu folkloru.

Artysta pierwszy raz odwiedził Frydman, miłe przyjęcie spowodowało zapewnienie, że chętnie uczyni to ponownie. Szczególnie zaintrygowało go zaproszenie na pięknie wykonywane nieszpory  we frydmańskim kościele.

Page generated in 0,255 seconds. Stats plugin by www.blog.ca