Rocznicowe uroczystości we Frydmanie

Nasza miejscowość na miarę swoich możliwości włączyła się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Już we czwartek w szkole miał miejsce program muzyczny nawiązujący do różnych wydarzeń z historii Polski. Zaprezentowano m.in. piosenki Krzysztofa Klenczona, Ewy Demarczyk, Jacka Kaczmarskiego.

W piątek 9 listopada uroczystości rocznicowe rozpoczęły się o 17.30 w kościele św. Stanisława. Połączone siły dorosłych mieszkańców i uczniów zaprezentowały  program multimedialny, w którym współgrały poetyckie strofy z muzyką i obrazem.  W trakcie widowiska wśród widzów można było dostrzec ocierających łzę. Wyjątkowość rocznicy podkreślił ks. proboszcz, który sprawowanej Eucharystii nadał bardzo uroczysty charakter.

W sobotę w wyremontowanej sali teatralnej naszej szkoły artyści przybyli z Krakowa zaprezentowali dwuczęściowy koncert. W pierwszej części pt. „Pieśń o fladze” Dorota Helbin, Wojciech Habela z akompaniamentem Mateusza Dudka zaprezentowali utwory wpisujące się w obchody Święta Niepodległości. Po półgodzinnym antrakcie, w czasie którego można było zjeść regionalne danie lub pyszne ciastko, zabrzmiały m.in. piosenki Edith Piaf z  programu „Pod dachami Paryża”. Widzowie długo oklaskiwali artystów, którzy wykonali na bis kabaretowe piosenki.

Niestety, kolejny raz okazało się, że wśród publiczności przeważali goście z innych miejscowości (Łapsze Niżne, Niedzica, Falsztyn, Kacwin, Łapsze Wyżne, Trybsz, Krempachy, Dursztyn, Nowy Targ). Czyżby frydmanianie odczuwali przesyt imprez kulturalnych na swoim terenie?

Page generated in 0,235 seconds. Stats plugin by www.blog.ca