Kolejny finał „Szlachetnej Paczki”

Kolejny raz wolontariat działający przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym we Frydmanie wziął udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Po wyborze rodziny zaczął się czas gromadzenia produktów i pakowania. Jak zawsze mogliśmy liczyć na zaangażowanie wielu ludzi. Rodzice naszych uczniów jak zawsze ochoczo przystąpili do działania i w bardzo krótkim czasie zgromadziliśmy mnóstwo produktów. Zapakowaliśmy 14 ciężkich pudeł dla wybranej rodziny. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za ich wkład.  Dziękujemy również pracownikom i zarządowi firmy Dubiel Vitrum Sp. z. o.o. za okazane wsparcie. Zgromadzone dary dostarczono do magazynu w Nowym Targu, skąd następnie trafiły do potrzebujących. Paczki odwoził pan Józef Prelich, prezes OSP we Frydmanie, wraz z wolontariuszami naszej szkoły a jednocześnie przedstawicielami Młodzieżowej Drużyny  Pożarniczej.  Uczniami tymi byli: Jakub Prelich, Mateusz Plewa i Krzysztof Rusnaczyk – wszyscy z klasy VIII.

W akcję również włączyła się OSP Falsztyn, w której aktywnie działały między innymi uczennice naszej szkoły: Kamila Nalepka z klasy VIII i Amelia Mondel  z klasy VII. Uczniowie całą sobotę dzielnie transportowali paczki do rodzin i służyli pomocą w głównym magazynie. Gratulujemy postawy i wytrwałości.

Był Mikołaj, zbliżają się święta  i udało nam się również zakupić prezent dla chorego dziecka, który jest pod opieką  fundacji A. Worwy w Nowym Targu.Pamiętaliśmy również o chorej pani, do której dotarła pomoc przygotowana przez wolontariuszy naszej szkoły.

Wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w bezinteresowną pomoc bardzo dziękujemy. E. K

Page generated in 0,264 seconds. Stats plugin by www.blog.ca