Bierzmowanie w parafii św. Stanisława

24 kwietnia w parafii św. Stanisława BiM we Frydmanie młodzież otrzymała dary Ducha Świętego. Sakramentu bierzmowania frydmańskiej młodzieży udzielił infułat Stanisław Olszówka. W uroczystości uczestniczyli również ks. proboszcz Jakub Adamik, ks. kanonik Ludwik Węgrzyn i ks. dziekan Józef Bednarczyk.

Infułat to tytuł nadawany w Polsce dla księży, którzy pełnią funkcje kościelne i mają prawo używać szat biskupich, inaczej nazywani są protonariuszami apostolskimi.

Ksiądz infułat Stanisław Olszówka wyświęcany w roku 1964 jest obecnie emerytowanym proboszczem parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem oraz kapelanem Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem i członkiem rady Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

W trakcie uroczystości frydmański proboszcz ks. Jakub Adamik wspomniał również, że był przyjmowany do  seminarium Archidiecezji Krakowskiej właśnie przez obecnego infułata. Proboszcz Adamik wyświęcony został w roku 1993, kolegami rocznikowymi byli m. in. ks. Jan Karlak (proboszcz w parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu), ks. Włodzimierz Szumiec (mający praktykę w parafii we Frydmanie), czy biskup Damian Muskus.

W tym dniu jednak najważniejsza była młodzież, która w sakramencie bierzmowania umocniła swój związek  z Kościołem wyrażony do tej pory w chrzcie świętym i Eucharystii.

Page generated in 0,238 seconds. Stats plugin by www.blog.ca