Koncertujemy

W niedzielę 6 czerwca w naszej miejscowości miało miejsce piękne wydarzenie muzyczne – koncert ogniska muzycznego działającego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym.

      Imprezę zorganizowała i prowadziła pani Maria Łukasz, która od września bieżącego roku szkolnego prowadzi zajęcia muzyczne i rozwija talenty wokalne naszych uczennic.

     Koncert rozpoczęła Anna Rataj utworem, który pięknie zagrała na pianinie. W trakcie imprezy Ania zagrała jeszcze inne utwory, m.in. fragment ,,Ody do radości” Ludviga van Beethovena oraz skomponowany przez siebie utwór, któremu nie nadała jeszcze tytułu.

    Pozostałe uczestniczki: Elżbieta Blak, Judyta Dudas, Olivia Pawlik i Dagmara Bigos zachwycały widzów talentami wokalnymi. W trakcie imprezy wykonały wiele szlagierów, takich jak ,,Ale to już było” Maryli Rodowicz, ,,Babę zesłał Bóg” Renaty Przemyk, czy ,,Czerwone korale” Haliny Młynkowej. Nasze wokalistki sięgnęły również po utwory znanych i lubianych młodych wykonawców takich jak Enej, Doda, czy Roksana Węgiel. Publiczność zjednały sobie pięknym wokalem, radością ze śpiewania, swobodą na scenie i wyszukanymi strojami.

Wszystkie występy były przyjmowane z wielkim entuzjazmem i nagradzane gromkimi brawami. 

    Koncert z powodu zagrożenia epidemiologicznego miał charakter kameralny. Zaproszeni goście to przede wszystkim rodziny młodych artystek oraz nauczyciele naszej szkoły. Mamy jednak nadzieję, iż kolejne tego typu wydarzenia muzyczne i kulturalne będą mogły się odbywać z udziałem szerszej publiczności. 

    Wszystkim artystkom dziękujemy za piękne występy, gratulujemy talentów muzycznych i wokalnych oraz życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcia M.P

Page generated in 0,254 seconds. Stats plugin by www.blog.ca