Frydman i finał „Szlachetnej Paczki”

W miniony weekend odbył się finał „Szlachetnej Paczki” tzw. weekend cudów. Przez trzy tygodnie w budynku Szkoły Podstawowej im. B. Czecha we Frydmanie gromadzono produkty dla wybranej rodziny. Następnie wszystko  zostało pięknie spakowane  i paczki zostały odwiezione  do rodziny. Z pierwszych informacji  od wolontariuszy, którzy dostarczyli  pakunki do pani Haliny i jej brata,  wiemy że polały się łzy, łzy szczęścia. Pani Halina była zaskoczona ilością paczek, jak również ich zawartością, panu Mirosławowi zabrakło słów. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Frydmana, szczególnie zaś rodzicom uczniów, udało się zrealizować wszystkie potrzeby tej rodziny. Udało nam się też wykupić dla pani Haliny zabiegi rehabilitacyjne.

Dzięki ofiarności rodziców dzieci przedszkolnych i szkolnych podczas świątecznego kiermaszu udało się również zgromadzić środki, które pozwoliły zrobić paczkę dla podopiecznej Fundacji Adama Worwy.

EK

Koordynatorem we Frydmanie akcji „Szlachetna Paczka” była Pani Elżbieta Kawa, która wraz z Panią Katarzyną Bańkosz, jest opiekunem szkolnego koła wolontariatu.

Page generated in 0,261 seconds. Stats plugin by www.blog.ca