XVII Diecezjalne Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar KHC w piłce halowej 2022/2023

Eliminacje – Diecezjalne XVII Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar KHC w piłce

halowej 2022/2023 pod patronatem Metropolity Krakowskiego księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

Zawody odbywają się w kategoriach: ministrant, lektor młodszy, lektor starszy.

Z naszej parafii startowali ministranci i lektorzy młodsi. Zarówno ministranci jak i lektorzy młodsi wygrali zawody w grudniu w swoim dekanacie. Awansowali do zawodów rejonowych, które odbyły się 25.03.2023 roku w Poroninie. W zawodach wzięli udział mistrzowie z 8 dekanatów: Białka Tatrzańska, Biały Dunajec, Czarny Dunajec, Jabłonka, Niedzica, Nowy Targ, Zakopane, Rabka.

Lektorzy młodsi z naszej parafii wygrali zawody rejonowe. Grano systemem pucharowym.

1 mecz : parafia Frydman – parafia Klikuszowa 2:1

Półfinał: parafia Frydman – parafia Skawa 3:1

Finał: parafia Frydman – parafia Zakopane 4:1

Finał diecezjalny odbędzie się 11 kwietnia w Myślenicach.

Skład zespołu: Kacper Myśliwiec, Damian Myśliwiec, Dawid Bigos, Andrzej Plewa, Konrad Markowicz, Paweł Hlawacz, Adrian Plewa, Adam Brynczka.

Z kolei drużyna ministrantów zajęła 5 miejsce.

Skład zespołu ministrantów: Adrian Bogaczyk, Jan Tomas, Wojciech Dwornicki, Jakub Bednar, Michal  Pitoniak, Grzegorz Markowicz, Hubert Tętnowski, Krzysztof Borowy, Iglar Patryk, Mikołaj Prelich, Andrzej Hlawacz.

Opiekun: Eugeniusz Brzyżek

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerowi Eugeniuszowi Brzyżkowi. Kolejnym wyzwaniem będzie turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który od obecnej edycji ma zmienioną formułę. Każdego startującego musi zgłosić rodzic, pierwsze mecze naszych frydmańskich drużyn zaplanowano jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi.

Page generated in 0,255 seconds. Stats plugin by www.blog.ca