Książka reportażowa o Chorwacji

W najbliższą środę 17 maja Wydawnictwo Czarne wydaje książkę pt. „Fjaka. Sezon na Chorwację”. Autorką jest pochodząca z Frydmana Aleksandra Wojtaszek, której następujący biogram zamieszczono (materiały prasowe):

Aleksandra Wojtaszek (ur. 1991) – bałkanistka, dziennikarka i tłumaczka. Ma doktorat z literaturoznawstwa, wykłada w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka książki naukowej Topografie przestrzeni wyobrażonych. Serbska i chorwacka fantastyka gatunkowa. Współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym” i „Herito”; publikowała m.in. w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, „Dużym Formacie”, „New Eastern Europe”, „Dwutygodniku”, „Krytyce Politycznej”, „Odrze” i „Ha!arcie”, a także w kilku chorwackich czasopismach. Stypendystka międzynarodowego programu Connecting Emerging Literary Artists 2019–2023 i laureatka Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Z autorką zaplanowano w najbliższym czasie spotkania: 19 maja w Warszawie w księgarni Wydawnictwa Czarne i 22 maja w Pałacu Potockich na Rynku Głównym w Krakowie. Mamy nadzieję, że Ola w szerszym gronie nadal chętnie będzie nadmieniać, że pochodzi z Frydmana.

Więcej informacji oraz możliwość zakupu książki na: https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/fjaka

Page generated in 0,252 seconds. Stats plugin by www.blog.ca