Gmina Łapsze Niżne zaprasza do udziału w Międzynarodowym Biegu Pokoju

Jak informuje Urząd Gminy Łapsze Niżne przez teren w gminy w bieżącym roku przebiegnie sztafeta Peace Run – Międzynarodowego Biegu Pokoju. Poniżej przytaczamy w całości przesłaną informację:

„Już 3 czerwca o godz. 15:00 do Gminy Łapsze Niżne przez przejście graniczne Łysa nad Dunajcem w Niedzicy dotrze grupa biegaczy, którzy będą wbiegać do Polski od strony Słowacji (Spišská Stará Ves).

Biegacze z różnych krajów już od 36 lat pokazują osobom dorosłym i dzieciom na ich własnym przykładzie, jak ludzie o różnym pochodzeniu i wyznaniu mogą ze sobą współpracować, biegać i żyć w zgodzie.

Inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi na to, że przyjaźń, harmonia, tolerancja między ludźmi i między narodami odgrywają bardzo istotną rolę dla pokoju na całym świecie. Przedsięwzięcie ma na celu także promocje aktywności sportowej ponad barierami i granicami.

Możliwość wzięcia udziału we współorganizacji wyścigu to dla Gminy Łapsze Niżne wielkie wyróżnienie i okazja do ukazania piękna okolicznych terenów, przy jednoczesnej realizacji piękna założeń przedsięwzięcia – promowania dobra ludzkich serc i pokoju na świecie.

Już 3 czerwca każdy z nas będzie mógł dołączyć do inicjatywy.

O godzinie 15:00 na przejściu granicznym w Niedzicy nastąpi oficjalne przekazanie Znicza Pokoju – symbolu przedsięwzięcia, Wójtowi Gminy Łapsze Niżne przez przedstawicieli Gminy Spišská Stará Ves ze Słowacji.

Symboliczny bieg wraz z uczestnikiem sztafety Piece of Run odbędzie się na odcinku Parking Polana Sosny – Parking pod Zamkiem Dunajec w Niedzicy ( ok. 2,5 km), dalej członkowie grupy Peace Run pobiegną przez Falsztyn i Frydman w kierunku Gminy Nowy Targ.

Zapraszamy wszystkich miłośników aktywności fizycznej. Do biegu może dołączyć każdy! Nie obowiązują zapisy.  

Czekamy na:

– dzieci,

– młodzież szkolną,

– osoby dorosłe,

– grupy znajomych,

– rodziny.

Udowodnijmy, że o dla nas ważne są  ideały współpracy, harmonii, pokoju na świecie.

Gmina nie zapewnia  transportu, natomiast  dzięki zaangażowaniu Pań  z KGW „Łapszanka” i KGW „Frydmanianki” oraz utalentowanych  kulinarnie Uczniów  Szkoły Branżowej o profilu kucharskim w Niedzicy na parkingu pod wyciągiem narciarskim Polana Sosny przewidziany został drobny poczęstunek.

Na miejscu na uczestników będą czekać biało-czerwone flagi, które biegacze z terenu gminy będą mogli zabrać na trasę w celu uhonorowania momentu przekazania Znicza Pokoju na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Do zobaczenia na STARCIE po polskiej stronie – Parking Polana Sosny w Niedzicy godz. 14:50 !

Mile widziane transparenty powitalne dla biegaczy z drużyny Peace Run i plakaty.

Koniecznie obejrzyjcie filmik z poprzednich edycji biegu: https://www.youtube.com/watch?v=D_7NPUaaB1U

Więcej informacji o biegu na stronie: https://www.peacerun.org/pl/

Założycielem Biegu Pokoju w roku 1987 r. był Śri Chinmoy – indyjski filozof, poeta, pisarz, autor piosenek, malarz, atleta, działacz na rzecz pokoju, pomysłodawca programu World Harmony Run i kandydat do Pokojowej Nagrody Nobla. Bieg Pokoju – Peace Run, to niezwykły bieg z pochodnią, którą do tej pory niosło setki tysięcy biegaczy-wolontariuszy w ponad 155 krajach na całym świecie.”

Page generated in 0,262 seconds. Stats plugin by www.blog.ca