Efektowne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, czyli jasełka przedszkolaków

„Mizerna cicha , stajenka licha….” rozbrzmiała kolęda, a wraz z jej dźwiękami pojawiły się na scenie magiczne, błyszczące i białe istoty – anioły, wprowadzając wszystkich w niezwykły nastrój Betlejemskiej Nocy.

Następnie pojawiali się kolejno mali bohaterowie, opowiadając o cudzie Bożego Narodzenia. Mali aktorzy nie bacząc na tremę, głośno i wyraźnie  recytowali swoje kwestie. Zachwycili publiczność nie tylko swoimi rolami, ale także pięknymi strojami przygotowanymi przez rodziców.

Mieliśmy również okazję podziwiać  talenty wokalne solistów, jak i wszystkich przedszkolaków w nastrojowych kolędach oraz skocznych pastorałkach.

Najmłodsze przedszkolaki dały popis, wykonując z przytupem „taniec pastuszków” do pastorałki „Pastuszek Bosy”, a zaraz po nich pojawiły się na scenie małe urocze gwiazdki, które zatańczyły przy dźwiękach lirycznego utworu „Mario, czy już wiesz?”.

Na zakończenie występu głośno wybrzmiała radosna pastorałka w wykonaniu przedszkolaków i ich rodziców.

To niezwykle widowisko zachwyciło grą świateł , piękną muzyką , wspaniałymi strojami, dekoracjami, ale przede wszystkim cudownym dziecięcym urokiem i niepowtarzalnością. Mogliśmy go podziwiać dzięki dużemu zaangażowaniu i współpracy rodziców z nauczycielami przedszkola.

MP

 Doceniając współpracę z rodzicami i talenty młodych wykonawców, gratulujemy pomysłów i zapału nauczycielkom naszego przedszkola: Marcie Mosz, Beacie Karkuli i Marioli Pawlik.

Zdj. Halina Subiszak

 

Page generated in 0,264 seconds. Stats plugin by www.blog.ca