Frydmanianka w Nowym Targu

Na lokalnych portalach internetowych ukazały się takie informacje związane z frydmanianką Aleksandrą Wojtaszek:

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „MCK na walizkach” już 18 stycznia (czwartek) o godz.18.00, kiedy to Aleksandra Wojtaszek, autorka rewelacyjnej książki „Fjaka. Sezon na Chorwację”, opowie o… oczywiście Chorwacji. Wstęp wolny.

Aleksandra Wojtaszek (ur. 1991) – bałkanistka, dziennikarka i tłumaczka. Ma doktorat z literaturoznawstwa, wykłada w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka książki „Fjaka. Sezon na Chorwację”, za którą otrzymała Nagrodę im. prof. Jerzego Skowronka oraz nominację do finału konkursu Grand Press na Książkę Reporterską Roku 2023 oraz monografii naukowej Topografie przestrzeni wyobrażonych. Serbska i chorwacka fantastyka gatunkowa. Publikuje m.in. w „Tygodniku Powszechnym” i „Herito”. Stypendystka międzynarodowego programu Connecting Emerging Literary Artists 2019–2023 i laureatka Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO.
Źródło: MCK Nowy Targ
Z dobrze poinformowanego źródła wiemy, że każdy, kto pojawi się na spotkaniu z książką autorki „Fjaka. Sezon na Chorwację”, otrzyma osobistą dedykację.
Page generated in 0,275 seconds. Stats plugin by www.blog.ca