Frydmański Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Z inicjatywy Pana Jacka Iglara – kierownika orkiestry dętej we Frydmanie, we współpracy ze szkołą i parafią we Frydmanie, ogłaszamy I Frydmański Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs jest zadaniem zespołowym, mogą w nim brać udział 3-osobowe zespoły pod opieką osoby dorosłej. Wykonanie szopki należy zgłosić do 13 grudnia w sekretariacie szkoły, zaś w dniu 16 grudnia wieczorem dostarczyć szopkę do naszej kaplicy, gdzie będzie można je oglądać.

 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi po Mszy Świętej o godzinie 11 w Szczepana. Szczegółowy regulamin znajduje się poniżej i na stronie internetowej szkoły i parafii.

Frydmański Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Regulamin:

1. Celem Konkursu jest manualne opracowanie i prezentacja szopek bożonarodzeniowych przez uczniów szkoły podstawowej oraz wyłonienie zwycięzców Konkursu.

2. W Konkursie mogą wziąć udział zespoły złożone z uczniów szkoły podstawowej we Frydmanie z klas od I do VIII.

3. Zespoły wyrażające chęć udziału  w Konkursie muszą zgłosić swój udział do dnia 13 grudnia w sekretariacie szkoły.

4. Zespół musi składać się z najwyżej trzech uczniów oraz opiekuna.

5. Opiekun musi być osobą dorosłą i nie może być nauczycielem w szkole podstawowej. Opiekun nie powinien brać czynnego udziału w pracach nad budową szopki, lecz służyć radą i pomocą merytoryczną.

6. Kompozycja i kształt szopki są indywidualną interpretacją zespołów, powinny jednak nawiązywać do tradycyjnego modelu szopki bożonarodzeniowej.

7. Szopki muszą zostać ukończone do dnia 16 grudnia, dostarczone wieczorem w tym dniu do kaplicy przy kościele, gdzie zostaną zaprezentowane mieszkańcom do dnia 26 grudnia.

8. Komisja Konkursowa dokona oceny szopek w kryteriach: zgodność z tradycją; estetyka wykonania; indywidualna ocena.

9. Konkurs zwycięża zespół, którego szopka zdobędzie najwyższą, zsumowaną z wszystkich kryteriów liczbę punktów.

10. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone 26 grudnia po Mszy Świętej o godzinie 11.00 w kościele św. Stanisława BM we Frydmanie.

11. Zwycięski zespół wygrywa nagrodę główną, a wszyscy uczestnicy otrzymują nagrody pamiątkowe.

Organizatorzy

Jacek Iglar

Zespół Szkolno-Przedszkolny we Frydmanie

 Parafia św. Stanisława we Frydmanie

Page generated in 0,224 seconds. Stats plugin by www.blog.ca