Przygotowujemy paczkę potrzebującej rodzinie. Dołącz do nas.

Wzorem lat ubiegłych wolontariusze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Frydmanie angażują się w przygotowanie paczki rodzinie potrzebującej pomocy.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich o przyłączenie się do przygotowania paczki rodzinie, która została wybrana z listy rodzin oczekujących na pomoc w ramach ogólnopolskiej akcji „SZLACHETNA PACZKA”. Wiemy, że bez Was nie podołamy temu wyzwaniu, dlatego liczymy jak zawsze na Waszą pomoc i ofiarność.

Każdy, kto zechce włączyć się w naszą akcję, proszony jest o przyniesienie produktów do szkoły w godzinach 7:30-14:30 do 10 XII 2020. Potrzebne produkty rodzinie zamieszczamy poniżej, szczegóły o rodzinie zostały zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

Wszystkim bardzo dziękuję za zaangażowanie, ofiarność.

Opiekun szkolnego wolontariatu Elżbieta Kawa

Żywność trwała: Herbata, cukier, kawa, olej, makaron, mąka, owoce i warzywa  w puszkach, konserwy rybne, dżem.

Środki czystości: Specjalne wymagania: Z powodu choroby skóry wszystkie środki czystości i kosmetyki powinny być hipoalergiczne. Proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, płyn do płukania, szampon.

Odzież: Kurtka (Zimowa). Rozmiar: L, Uwagi: Kurtka z ekoskóry, prosty krój z kieszonkami, (nie młodzieżowa) kolor czarny, komplet zimowy szalik i rękawiczki, kolor szary.

Obuwie: Kozaki/buty zimowe. Rozmiar: 37, Uwagi: Krótkie kozaczki za kostkę na bardzo płaskiej podeszwie, kolor czarny,

Wyposażenie mieszkania: Pościel 160 x 200, koc, ręczniki, suszarka na ubrania, rozkładana metalowa, deska do prasowania, opiekacz do kanapek. Materac na łóżko, twardszy, przeznaczony dla ludzi z chorym kręgosłupem 90 x 200, kosz na pranie do łazienki (Max szer. 30 cm), kosmetyki muszą być hipoalergiczne.

Pani Teresa zajmuje się gospodarstwem domowym. Dąży do poprawienia sytuacji mieszkaniowej – mieszka w bardzo starym domu po dziadkach, samodzielnie doprowadziła do niego wodę, prąd, a także wyremontowała kuchnię i łazienkę. Dzieci kobiety, podczas gdy pani Teresa pracowała, wychowywała babcia, przez to w dorosłym życiu odwróciły się od matki. Pani zmaga się z ogromnym bólem (gruczolak, chora trzustka, problemy skórne, problemy z poruszaniem się), a także z wykluczeniem społecznym (spowodowanym po części obecną sytuacją, a po części trudnym dojazdem do aktualnego miejsca zamieszkania). Po odjęciu kosztów leczenia i utrzymania mieszkania (860 zł), kobiecie zostaje jedynie 380 zł na cały miesiąc. Pani Teresa często zmuszona jest odmawiać sobie posiłków, by kupić leki. Kobieta ma problemy z kręgosłupem, pożyczony materac, na którym śpi obecnie, nie jest dopasowany do potrzeb osoby chorej. Pani Teresa posiada jedynie starą zniszczona kurtkę, którą dostała od koleżanki – trudno będzie przetrwać w niej zimę.

Page generated in 0,270 seconds. Stats plugin by www.blog.ca