Rafał Pisarczyk bohaterem Przytuliska Literackiego

Nowy Dziennik (Polish Daily News) to dziennik polski wydawany od 27 lutego 1971 roku w Nowym Jorku, ad roku 2011 w New Jersey. Od roku 2016 wydawany jest jako tygodnik. Gazeta jest pismem emigracyjnym o profilu informacyjno-publicystycznym. Można znaleźć w niej doniesienia z Polski, komentarze polityczne oraz omówienia wydarzeń kulturalnych.

1 sierpnia bieżącego roku w Nowym Dzienniku ukazała się bardzo obszerna relacja ze spotkania z artystą plastykiem pochodzącym z Frydmana Rafałem Pisarczykiem. Spotkanie odbyło się w ramach 20 Przytuliska Literackiego 22 lipca 2021 roku w MM Art’s Studio w Wallington, NJ.

Rafał, którego przed kilku laty mural patriotyczny pokazywano w głównych serwisach informacyjnych TVP, pięknie opowiada o swojej twórczości, której inspiracją cały czas pozostaje Spisz i dzieciństwo, które tu spędził. Warto przeczytać. Poniżej link do relacji: http://dziennik.com/polonia/przytulisko-z-rafalem-pisarczykiem/?fbclid=IwAR3F2l1IofzAevac-BTzSaQBBSqZjO7E89mDeYfaTPKetJqnV1U0T4I7z0E

Zdj. z FB Wspólnoty Frydmana w Ameryce.

Page generated in 0,217 seconds. Stats plugin by www.blog.ca