Plany inwestycyjne przy Szkole Podstawowej im. B. Czecha we Frydmanie

Frydmańska sala gimnastyczna wkrótce będzie miała pół wieku. Została oddana do użytku w 1973 roku za czasów dyrektora Andrzeja Pitka. Obiekt był świadkiem wielu wydarzeń sportowych i innych. W latach 2001-2003 dokonano remontu całego budynku szkoły, również sali gimnastycznej. Zmieniono połać dachową, wymieniono wszystkie instalacje (elektryczną, sanitarną i grzewczą, wentylację mechaniczną), zmieniono parkiet, wymieniono również drzwi, okna oraz zwykłe zakratowane szyby na tworzywo nietłukące się. Później kilka razy malowano salę gimnastyczną wraz z zapleczem, generalny remont parkietu przeprowadzono w 2021 roku.

Od kilku lat dyrektor szkoły wraz z frydmańskimi radnymi i sołtysem zabiegali o wybudowanie nowego obiektu sportowego, który służyłby uczniom szkoły oraz wszystkim mieszkańcom Frydmana. W planach dyrektora przemyślano zarówno budowę nowej sali na terenie obecnego parkingu ( nowa sala byłaby połączona łącznikiem z istniejącą obecnie) i terenu „lasku”, jak i przeniesienie parkingu na miejsce bezpośrednio przed boisko trawiaste od strony ulicy Szkolnej obok domu państwa Milaniaków.

Obecnie pojawiła się realna szansa wybudowania nowego obiektu na miarę współczesnych czasów. Wójt gminy Jakub Jamróz otrzymał 25 października od pani poseł Anny Paluch i senatora Jana Hamerskiego zapewnienie o dofinansowaniu stworzonych przez gminę Łapsze Niżne projektów w kwocie 9,5 miliona złotych. Wśród dofinansowanych inwestycji znalazła się również budowa nowej sali gimnastycznej we Frydmanie. W tym samym czasie mają powstać jeszcze sale dydaktyczne na strychu szkoły i ma zostać wyremontowana kuchnia z zapleczem.

Page generated in 0,231 seconds. Stats plugin by www.blog.ca