Dzień Rodziny

„Dziękuję Ci mamo, dziękuję Ci tato
Przepraszam za przykrość, za smutek i łzy
Dziękuję za miłość i dobre dzieciństwo
Za chleb codzienny, którego nigdy nie brakło mi…”

Po przerwie spowodowanej pandemią, do kalendarza stałych uroczystości obchodzonych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Frydmanie wrócił Dzień Rodziny. W niedzielę  29 maja w godzinach popołudniowych na zaproszenie dzieci oddziału przedszkolnego oraz ich pani do szkoły przybyli rodzice z pociechami, które zechciały spędzić to popołudnie razem. Dzieci chciały uczcić miniony Dzień Matki i zbliżający się Dzień Ojca, a po drodze jest jeszcze Dzień Dziecka, to wspaniały czas na świętowanie.

Na wstępie dzieci zabrały rodziny do Zielonej Krainy na przedstawienie pod tytułem:  „Przygoda niegrzecznej Żabki”. Dzieci wcieliły się w mieszkańców tej krainy. Na scenie pojawiły się żabki, bociany, zajączki, biedronki, motylek, pszczółki. Wszyscy uczestniczyli w poszukiwaniach małej Żabki, która nie słuchając rodziców uciekła z domu. Całe szczęście, że została odnaleziona i odprowadzona do domu. Po przedstawieniu dzieci obdarowały rodziców upominkami, życzeniami i całusami. Nie zabrakło również smakołyków przygotowanych dla dzieci jak również dla rodziców, po zjedzeniu pysznego ciastka nastąpiła chwila wyczekiwana przez wszystkie dzieci, ale i chyba przez rodziców, którzy przypomnieli sobie czasy kiedy byli dziećmi, przecież nie tak dawno chodzili do szkoły, aby pograć w piłkę. Przygotowane  wyścigi, różne konkurencje do których zostali zaproszeni wszyscy chętni,  dawali z siebie wszystko, aby ich drużyna wygrała. Osoby, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w zmaganiach sportowych, doskonale sprawdziły się jako kibice dopingując zawodników. Najwięcej jednak emocji wywołał mecz piłki nożnej rozegrany między chłopcami, a ich tatusiami. No nieźle się tatusiowie namęczyli, aby strzelić gola. Dziewczynki również rozegrały zacięty mecz między klasami. W tym dniu nie było przegranych, czas tak szybko minął na wspólnej wspaniałej zabawie.

Wszystkim uczestnikom popołudniowego spotkania dziękuję za mile spędzony czas. Szczególnie dziękuję mamom, które przygotowały pyszne ciasta i nas wszystkich obsługiwały, dziękuję również wolontariuszom za pomoc przy organizowaniu zabaw ruchowych.

E.K.

Page generated in 0,258 seconds. Stats plugin by www.blog.ca