Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski Niedzica-Frydman 2022

W dniach od 1 do 9 września na terenie Spisza trwa VII Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski Niedzica-Frydman 2022. Artyści z Polski, Słowacji i Białorusi spotkali się w Niedzicy, aby w swojej twórczości wykorzystać niezwykłe uroki spiskiego krajobrazu i architektury znajdującej się nad Jeziorem Czorsztyńskim. Wśród twórców znaleźli się:  Maria Bereźnicka z Gliwic, Edward Gałustow z Białorusi, Rudolf Hofer ze Słowacji, Józef Machała z Rzeszowa, Grażyna Mucha z Kluczy, Nela Nelip z Katowic, Lidia Olszyna-Mikołajczak z Poznania, Krystyna Rudzka-Przychoda z Lublina, Tadeusz Ziętara z Jaworzna. Pomysłodawcą, organizatorem i niezmiennie komisarzem pleneru jest artysta plastyk Jan Zenon Majczak.

Wernisaż w pensjonacie „Gościniec H.A.T.A” w Niedzicy zaplanowano na piątek 9 września o godzinie 18.30. Współorganizatorem pleneru jest wójt gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny we Frydmanie, w którym już we wtorek przybyli mistrzowie poprowadzą warsztaty dla uzdolnionej młodzieży.

Przewidziano również wystawy poplenerowe w innych miejscowościach. Późną jesienią i zimą wykonane prace zostaną zaprezentowane publiczności w Łańcucie i Mielcu.

Page generated in 0,266 seconds. Stats plugin by www.blog.ca