Weekend bogaty w wydarzenia

W ostatni weekend czerwca we Frydmanie zorganizowano kilka spektakularnych imprez. W sobotę absolwenci (rocznik 1974) Szkoły im. B. Czecha spotkali się po 30 latach od ukończenia ósmej klasy. Część z nich przybyła ze Stanów Zjednoczonych, część z Austrii, inni z różnych polskich miast lub wprost z Frydmana. Na spotkanie zaproszono również nauczycieli, którzy w latach osiemdziesiątych XX wieku pracowali w szkole. Impreza rozpoczęła się od odczytania listy obecności, przypomnienia historii frydmańskiej szkoły, zwiedzania budynku, wspomnieniach. Ostatecznie zakończyła się rano w sali balowej motelu „Trzy Korony”.

W niedzielę około 150 zawodników wystartowało w jubileuszowej X edycji Frydman Triathlon. Tym razem zmaganiom zawodników towarzyszyła bardzo wysoka temperatura powietrza i stosunkowo wysoka temperatura wody w Jeziorze Czorsztyńskim. Ostatecznie medale i nagrody wręczono zwycięzcom na placu przed remizą OSP w czasie festynu rodzinnego organizowanego przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Frydmanie (aktualna nazwa zespołu, w skład którego wchodzi przedszkole i szkoła podstawowa) kierowanej przez Dorotę Kopytko. Po dekoracji zwycięzców dystansu sprinterskiego i olimpijskiego wręczono odznaczenia Polskiego Komitetu Olimpijskiego m. in. osobom z naszego terenu promującym triathlon. Odznaczenia otrzymali:

Anna Habieda prezes Fundacji Frydman Triathlon;

Lucjan Habieda – pomysłodawca frydmańskich zawodów, komandor, zawodnik i fascynat triathlonu;

Jakub Jamróz – wójt Gminy Łapsze Niżne;

Leszek Bajorek – prezes ZEW Niedzica S.A;

Józef Barnasz – sołtys Frydmana;

Tomasz Markowicz – radny gminy Łapsze Niżne.

A zabawa na festynie trwała do późnych godzin nocnych. Szczególne emocje wywołała loteria fantowa. I chyba wszyscy dobrze się bawili, co można sprawdzić, oglądając zdjęcia na fanpage’u Frydmana.

Page generated in 0,236 seconds. Stats plugin by www.blog.ca